Soru & Cevap

kullanici4176

Takip et
3 years ago


Merhaba,    Eşim Nisan ayından beri kolon kanseri tedavisi görüyor.Kalın bağırsağı tamamen alındı.J poş ile yaşamını sürdürecek.22.Aralık'ta yani  23 gün önce kapama ameliyatı oldu.Tuvalete gidiş sayısı başlarda 24 saatte 30 iken ilaçlar ile yarıya düştü ama daha da düşmesi gerekiyor sanırım.Şu an en büyük sorunu gaz sancıları.Bu sancılar gerçekten bitecek mi? Her geçen gün umudumuz tükeniyor çünkü çok acı çekiyor.Azalması için yapabileceğimiz  bir şey var mı? Sanırım içtiği ilaçlar gaz yapıyor ( psyllium ve lomotil) İlaçları kestiğimiz de ise tuvalet sayısı artıyor.Tabi sık tuvalete gittiği için makatta oluşan sancı ve yanmalarda cabası.Çok çaresiz kaldık.Bir önerisi olan var mı?

 

 

 


kullanici4176 kullanıcısı Kanser hastalığı hakkında bir soru sordu
kullanici4212 cevapladı.
Merhaba. Benim eşim de benzer süreçlerden geçti. Kendinizi lütfen yalnız hissetmeyin. Gaspass plus adlı ilaç gaz sancılarına çok iyi geldi eşimin. Bir deneyebilirsiniz doktora danışıp. Tahriş için de sudocream ve vazelin iyi geliyor. Eşimin kapama ameliyatı Ekim ayında oldu, tuvalet sıklığı zamanla azaldı ama tabi ki benden daha sık gidiyor. Yiyecekleri iyi çiğneyince de daha rahat oluyor. Çok çok geçmiş olsun. Bu kadarla geçsin gitsin inşallah.
Beğen (0) | Permalink | 3 years agoCevap yazabilmek için olmalısınız ya da yapmalısın.

Kayıt yaparak bu konudaki ilk cevabı yazan olabilirsin. Bu konudaki önderliğin sayesinde bir çok kişi hastalık hakkında bilgi sahibi olabilir.

DMCA.com Protection Status