Soru & Cevap

Merhaba 7 yıldır ülseratif kolit hastasıyım.hastalığım rektumdan distal kolona kadar.Düzenli kolonoskopi oluyorum.Raporlar temiz geliyor.Salofalk tablet 500 mg 4x2 ve yatmadan önce 4gr lavman kullanıyorum.
İlaçlarımı düzenli kullanıyorum.Çok fazla diyet yapmıyorum ama yediklerime dikkat ediyorum.Kendimi takip edip yedikten sonra rahatsız hissettiğim besinlerden uzak duruyorum.Kan sonuçlarım hep normal geliyor.Buna rağmen özellikle sabah kalktığımda çok gaz biriktiğini hissediyorum günde 2, 3  şekilli dışkılama olmasına rağmen mukus ve akıntı nedeni ile günde 5, 6 kezde böyle tuvalete çıkıyorum.Akıntı az olmasına rağmen beni acil tuvalete çıkarabiliyor[ Sonuçta akıntı sıvı olduğu için ishalmiş gibi oluyorum].Karın ağrım olmuyor.
REMİSYONDA OLAN ARKADAŞLAR 
sizin durumunuz nasıl?
akıntınız oluyor mu?
akıntı oluyorsa sizi tuvalete gitmeye zorluyor mu?
günde kaç kez tuvalete gidiyorsunuz?

 


kullanici3076 kullanıcısı Crohn Hastalığı ve Ülseratif Kolit hastalığı hakkında bir soru sordu
kullanici1957 cevapladı.
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Akıntı çok normal değil. Doktorunuzla görüşün ilaçlarınız yeterli gelmiyor olabilir. Bunun yanında bazı diyetler yapmanız ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekmekte. Sormak istediğiniz birşey olursa [email protected] Mail adresinden ulaşabilirsiniz.
Beğen (0) | Permalink | 3 years agoCevap yazabilmek için olmalısınız ya da yapmalısın.

Kayıt yaparak bu konudaki ilk cevabı yazan olabilirsin. Bu konudaki önderliğin sayesinde bir çok kişi hastalık hakkında bilgi sahibi olabilir.

DMCA.com Protection Status