Soru & Cevap

kullanici1118

Takip et
10 years ago


Merhaba, benim oğlum 17 yaşında. 1 sene önce yakalandı bu hastalığa. Doktorumuz ülseratif kolit teşhisi koydu. İlk kolonoskopi sonucuna göre 20-25 cm lik bölümü hasta dedi. Tedaviye başladık ve hiçbir değişiklik olmadı. Çok az kanaması ve günde 1-2 kere ishal şeklinde tuvalete çıkıyor.  İkinci kolonoskopiyi 8 ay sonra yaptı. Rektum bölümünün daha kötü olduğunu, ilerisinin öncekine göre daha iyi olduğunu söyledi. Şimdi Salofalk Lavman, Betnesol Lavman ve Salofalk Granü-Stick kullanıyor. Doktorumuz bitkisel yöntemleri doğru bulmadığını söyledi. Neden 1 senedir bir iyileşme göremedik anlayamıyorum ve çok üzülüyorum. Oğlumda artık ümitsizliğe kapılmaya başladı. Ne yapacağımı bilemiyorum. 


kullanici1118 kullanıcısı Kolit hastalığı hakkında bir soru sordu
fundaoz cevapladı.
Lütfen üzülmeyin ve kaygılanmayın. Oğlunuzun kaygıları ve gerginliği arttıkça kanamalar da artacaktır. Ümitsizliğe kapılmayın tıp durağan bir bilim değil. Düşünün seneler önce böyle bir imkan yok iken şimdi by-pass yöntemi ile kalp hastaları iyileştiriliyor. Bazı hastalıkların ilacı bile yoktu. Diyetine özen gösterip, ilaçlarını zamanında alır ise daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Spor yapmasını ve psikiyatrise gitmesini tavsiye ederim. Sağlıklı günler diliyorum.
Beğen (0) | Permalink | 10 years ago
kullanici1118 cevapladı.
İyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Beğen (0) | Permalink | 10 years ago
kullanici1118 cevapladı.
Doktorumuz 1 sene süren tedaviden sonra kanamanın kesilmemesi üzerine artık ameliyatı düşünelim dedi. Bir yandanda inşallah gerek kalmaz diyor. Yara makatın hemen girişinden itibaren başladığı için dikiş tutmama ihtimali olduğu için riskli olduğunu düşünüyor. Zaten bunada cerrah karar verir dedi. Bugüne kadar kortizon kullanmadık. Budenofalk dışında. Kanamalarımız genelde mukus içinde görünüyordu. Son 15 gündür dışkısı tamamen kanlı çıkıyor. Ne yapmalıyım. İstanbul'da tavsiye edeceğiniz iyi bir doktor var mı?
Beğen (0) | Permalink | 10 years ago
kullanici1379 cevapladı.
Merhaba bnde 6 senedir kolit hastasiyim hiberbarik oksijen tedavisiyle hastalik tamamen yok oluyormus basvurdum gidicem ins.dedikleri gibi olur cogu hasta iyilesmis Bu tedaviyle
Beğen (1) | Permalink | 9 years ago
av_fat cevapladı.
1379 nasıl başvurdunuz kime başvurdunuz nolur banada söyleyin lütfen hastalığım gene aktifleşmeye başladı felaket kan gelmeye başladı çok kötüyüm nolur bana yardım edin kime nereye nasıl başvurdunuz ücreti nekadar çok mu pahalı allahtan maddi imkanım var allahım güçlükte olanlarada yardım etsin
Beğen (0) | Permalink | 9 years ago
kullanici1708 cevapladı.
Lütfen endişelenmeyin kortizon kullanılmamasına açıkcası çok şaşırdım herhalde çok küçük bir bölümü tutulduğu için böyledir diye düşünüyorum. Bitkisel tedavi açıkcası çok mantıklı gelmiyor bana çünkü bitkiler de bağırsağı çok fazla yorabiliyor. Bunun yanında acaba kafadengi bir psikologa görünme şansı var mı? Bana çok yardımı dokunmuştu. Devlet hastanesinden psikolojiden randevu alarak psikologla görüşmek istediğimi ülseratif kolit olduğumu söylediğimde randevu ayarlamışlardı. Sadece biriyle konuşmak bile hastalığı düşünmekten uzallaştırarak stresi ve psikolojinin bedene yaptığı baskıyı azaltarak bağırsağı rahatlatıyor. Öyle çeşitli psikoloji danışmanlığı yapmadı bana psikoloğum ileri de ne olmak istediğim hakkında üniversite vs ve hayatın genel konuları hakkında konuşuyorduk ve ben o zaman hayatın sadece hastalığımla bağlantılı olmadığını görmüştüm.
Beğen (0) | Permalink | 5 years agoCevap yazabilmek için olmalısınız ya da yapmalısın.

Kayıt yaparak bu konudaki ilk cevabı yazan olabilirsin. Bu konudaki önderliğin sayesinde bir çok kişi hastalık hakkında bilgi sahibi olabilir.

DMCA.com Protection Status